Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

logotyp

Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna potrzebna jest każdemu z nas. Jest ona warunkiem nie tylko pięknego uśmiechu, ale również zdrowia całego organizmu. Uzębienie, zarówno u dzieci jak i osób dorosłych, może stanowić poważny problem, szczególnie gdy zęby reagują bólem. Leczenie stomatologiczne nie tylko pomaga zapobiegać próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym dolegliwościom. Dzięki systematycznej profilaktyce stomatologicznej minimalizują Państwo ryzyko wystąpienia schorzeń lub powikłań wynikających z nieleczonych stanów chorobowych w jamie ustnej.

Zakres usług świadczonych w poradni stomatologicznej naszej placówki.

Przegląd stomatologiczny jest zawsze przeprowadzany podczas pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym i powinien być wykonywany systematycznie co 3-6 miesięcy. Pozwala on na skontrolowanie stanu uzębienia, tkanek okołozębowych oraz innych struktur anatomicznych znajdujących się w jamie ustnej. W połączeniu ze zdjęciem pantomograficznym daje pełen obraz stanu uzębienia i pozwala na wczesne diagnozowanie oraz skuteczne leczenie próchnicy.

Próchnica zębów jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą na świecie, dotyka osoby w różnym wieku. Im wcześniej próchnica zostanie zdiagnozowana, tym lepiej – większa jest wówczas szansa na szybkie i bezbolesne leczenie zębów, mniejsze jest również ryzyko powikłań (ból zęba, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, nadmierna reakcja na bodźce takie jak zimno i ciepło, obumarcie zęba).

Jeśli próchnica dotyczy wyłącznie szkliwa, wykorzystuje się bezinwazyjne metody jej leczenia, które odwracają procesy demineralizacji. Stosowane są wówczas preparaty fluorowe w różnych postaciach, np. lakiery lub żele. Często bywa jednak tak, że próchnica atakuje nie tylko szkliwo, ale również zębinę. Wtedy konieczne jest usunięcie zmian próchnicowych z zęba i następnie odtworzenie brakującej jego części wypełnieniem estetycznym.

W CM Panorama skorzystać można z profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych i profilaktycznych. Zaleca się, by wykonywać je regularnie co 3-6 miesięcy.

 • Zabieg lakowania bruzd – jest rutynowym zabiegiem profilaktycznym stosowanym w celu zabezpieczenia wyrzynającego się zęba stałego przed rozwojem próchnicy. Bruzdy zębów stałych u dzieci są szczególnie podatne na próchnicę. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.
 • Usuwanie osadu i kamienia – jest kluczowym zabiegiem pozwalającym zmniejszyć ryzyko rozwoju próchnicy i stanów zapalnych przyzębia. Płytka bakteryjna gromadzi się na powierzchni zębów w krótkim czasie po ich umyciu. Jeżeli nie jest prawidłowo usuwana, może tworzyć osad i kamień nazębny. Kamień nazębny może natomiast doprowadzić do rozwoju chorób dziąseł i przyzębia, dlatego tak ważne jest jego systematyczne usuwanie w gabinecie stomatologicznym. Zabieg może być wykonywany metodą ręczną (za pomocą kirety) lub mechaniczną przy użyciu specjalnej piaskarki i ultradźwięków (skalera).

W przypadku rozległej próchnicy w zębie, dużego wypełnienia lub urazu zęba może dojść do powstania stanu zapalnego miazgi zęba lub jej obumarcia, co w większości przypadków wiąże się z bardzo silnymi dolegliwościami bólowymi dla pacjenta. Zęby z martwą miazgą lub zmianami okołowierzchołkowymi są ogniskami zakażenia dla całego organizmu. Szczególnie ważne jest eliminowanie takich ognisk u pacjentów z chorobami kardiologicznymi i problemami okulistycznymi. Dlatego trzeba usunąć martwe tkanki, opracować kanały zęba i szczelnie je wypełnić. Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb może służyć przez całe życie i być dobrą podbudową dla prac protetycznych.

Pierwsze wizyty u stomatologa mają w dużej mierze charakter edukacyjny i pełnią funkcję adaptacyjną. Ważne, aby dziecko nie trafiało do lekarza z bólem zęba. Taka wizyta na pewno nie będzie kojarzyła się małemu pacjentowi zbyt dobrze. Specjaliści pedodoncji z CM Panorama każde dziecko traktują w sposób indywidualny. Dzięki doświadczeniu i cierpliwości budują zaufanie i pomagają przezwyciężyć lęk małego pacjenta przed dentystą.

Wśród wykonywanych w CM Panorama zabiegów stomatologii dziecięcej znajduje się:

 • lakierowanie zębów,
 • lakowanie zębów,
 • fluoryzacja,
 • leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych.

Dla ograniczenia bólu i stresu dziecka podczas zabiegów stosowane są żele i spraye znieczulające. W razie potrzeby zastosowana może zostać również sedacja wziewna podtlenkiem azotu.

Chirurgia stomatologiczna to zabiegi, które wymagają większej niż tradycyjne leczenie ingerencji w tkanki miękkie i twarde znajdujące się w obrębie jamy ustnej. Wymagają zazwyczaj kompleksowej diagnostyki, założenia szwów oraz odpowiedniego postępowania pozabiegowego. Chirurgia stomatologiczna w CM Panorama obejmuje:

 • ekstrakcje (usuwanie) zębów jedno- i wielokorzeniowych,
 • ekstrakcje zębów mądrości,
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych,
 • odsłanianie zębów zatrzymanych,
 • usuwanie torbieli,
 • leczenie ropni i przetok,
 • leczenie suchego zębodołu,
 • usuwanie zmian z błon śluzowych jamy ustnej.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu – tak, aby zminimalizować dolegliwości bólowe odczuwane przez pacjenta. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów chirurgii stomatologicznej oraz pełne poradnictwo w zakresie postępowania pozabiegowego.

Periodontologia to dziedzina stomatologii, w ramach której diagnozuje się i leczy choroby tkanek otaczających ząb lub implant (przyzębie, dziąsła, więzadła ozębnej) oraz błon śluzowych jamy ustnej.

Zaczerwienienie i obrzęk dziąseł lub krwawiące dziąsła to często pierwszy objaw rozwijającego się zapalenia przyzębia, który nieleczone może prowadzić do utraty zębów. Terapia periodontologiczna to trudny i długotrwały proces, w którym bardzo istotną rolę pełni codzienne utrzymywanie idealnej higieny jamy ustnej oraz regularne usuwanie osadu i kamienia nazębnego. Dopiero tak przygotowany pacjent może zostać poddany zabiegom regeneracji przyzębia, które pozwalają zachować zdrowe zęby na długie lata.

Problemy z przyzębiem mogą pojawić się nawet u osób dbających o higienę jamy ustnej, najczęściej w postaci recesji dziąsłowych, czyli odsłonięcia korzenia zęba. Często wiąże się to występowaniem nadwrażliwości zębów. Obecnie możliwe jest pokrywanie dziąsłem takich korzeni, co poprawia wygląd i pozwala pozbyć się nadwrażliwości zębów.

Estetyka stomatologiczna to szeroka gama usług dla wymagających i świadomych pacjentów. Ślub, kariera zawodowa w błyskach fleszy, własna satysfakcja – motywów do posiadania równocześnie pięknego i zdrowego uśmiechu może być wiele. Interdyscyplinarny zespół specjalistów w CM Panorama opracowuje na życzenie pacjenta indywidualny stomatologiczny program estetyczny, w skład którego mogą wejść:

 • estetyczne, kompozytowe odbudowy zębów przednich,
 • korony i mosty pełnoceramiczne i na podbudowie cyrkonowej,
 • ortodontyczne korygowanie wad zgryzu,
 • wydłużanie koron klinicznych zębów,

Przed wykonaniem zabiegów estetycznych konieczne jest wyleczenie próchnicy oraz ewentualnych stanów zapalnych przyzębia. Wskazana jest także profesjonalna higienizacja, czyli usunięcie osadów i kamienia nazębnego.

Protetyka stomatologiczna to bardzo szeroki wachlarz rozwiązań uzupełniających braki w naturalnym uzębieniu pacjenta. W CM Panorama analizujemy potrzeby i możliwości pacjenta, proponując mu indywidualnie dopasowany pan leczenia. Warto przy tym pamiętać, że dla uzyskania najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego, w wielu przypadkach konieczne może być wstępne leczenie ortodontyczne lub chirurgiczne. Plan i ramowy kosztorys leczenia protetycznego ustalany jest wspólnie z pacjentem podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest także przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Wśród dostępnych dla pacjentów CM Panorama metod leczenia protetycznego znajdują się:

 • protezy akrylowe częściowe i całkowite,
 • protezy szkieletowe,
 • protezy elastyczne,
 • protezy akrylowe z zębami kompozytowymi,
 • korony porcelanowe na metalu/cyrkonie,
 • korony kompozytowe,
 • wkłady koronowo-korzeniowe
 • wkłady inlay, onlay, overlay.

Głównym celem leczenia protetycznego jest przywrócenie pacjentowi pełnej funkcjonalności oraz estetyki narządu żucia.

Implanty zębowe to obecnie najdoskonalsza, najbardziej funkcjonalna i estetyczna metoda na uzupełnianie luk w naturalnym uzębieniu pacjenta. Najczęściej implanty stomatologiczne wykonywane są z tytanu – jest to bowiem materiał bardzo trwały, po pewnym czasie zrastający się z kością oraz biokompatybilny, czyli nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce.

W CM Panorama wykonujemy wszystkie etapy kompleksowego leczenia implantologicznego:

 • konsultacje wstępne oraz pełna diagnostyka obrazowa,
 • ewentualne zabiegi przygotowujące (regeneracja kości, leczenie próchnicy i stanów zapalnych przyzębia),
 • wszczepienie implantu,
 • odsłonięcie implantu i umieszczenie na nim łącznika,
 • osadzenie na implancie korony protetycznej (porcelanowej lub pełnoceramicznej).

Przy pomocy implantów stomatologicznych można uzupełnić zarówno pojedyncze, jak i mnogie braki zębowe. W przypadku osób z całkowitym bezzębiem dobrym rozwiązaniem mogą być osadzane na implantach protezy zębowe.

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz korygowaniem nieprawidłowo ustawionych zębów u dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczególną uwagę zwraca też na poprawę wyglądu tkanek miękkich (rysów twarzy) i estetykę uśmiechu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na leczenie pacjentów dorosłych, nawet z licznymi brakami zębowymi.

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzane jest dokładne badanie i pobierane są wyciski diagnostyczne. W trakcie drugiej konsultacyjnej wspólnie z pacjentem uzgadniany jest indywidualny plan leczenia.

W CM Panorama dysponujemy szeroką gamą aparatów ortodontycznych, które możemy dopasować do możliwości finansowych pacjenta, jak również do jego preferencji estetycznych.

Współczesna stomatologia pozwala na przeprowadzanie zabiegów bezboleśnie dla pacjenta. W CM Panorama stosujemy nie tylko nowoczesne i skuteczne znieczulenia miejscowe – w razie potrzeby u pacjenta wykonana może zostać również sedacja, czyli obniżenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego za pomocą środków farmakologicznych. Pacjent pozostaje podczas zabiegu przytomny, może reagować na polecenia lekarza, ale zmniejsza się jego niepokój, stres i nie odczuwa bólu.

PrevDent CrWR to innowacyjny system do wybielania zębów i jednoczesnej naprawy szkliwa przeznaczony do stosowania profesjonalnego w gabinecie stomatologicznym. Od innych systemów na rynku wyróżnia go połączenie aktywnej substancji wybielającej – 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel, a pacjent podczas procesu wybielania i od razu po nim może cieszyć się wyeliminowaną nadwrażliwością.

Nasi specjaliści w zakresie stomatologii:

20200706_161339

lek.dent. Klaudia Trela

Socha

lek. dent. Radosław Socha

dr-michalska

lek. dent. Monika Michalska

15311513_10211731728716971_928886528_o

lek. dent. Kinga Kozioł – Wójcik

15225156_10211723891281040_431266319_o

lek. dent. Anna Kołakowska

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

  Skip to content