Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

logotyp

Powiększanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która jest bardzo szeroko wykorzystywana we współczesnej medycynie estetycznej. Jednym z najczęściej wykonywanych z jego użyciem zabiegów jest powiększanie i modelowanie ust, które oferujemy pacjentkom CM Panorama w Radzyminie.
Kwas hialuronowy to substancja w naturalny sposób występująca w ludzkim organizmie. Posiada właściwości wiązania cząsteczek wody, odpowiadając za nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry. Syntetyczny kwas hialuronowy o takich samych właściwościach jak naturalny jest szeroko wykorzystywany we współczesnej medycynie estetycznej. Znajduje zastosowanie m.in. jako wypełniacz zmarszczek oraz substancja do powiększania i modelowania ust.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co trzeba wiedzieć?
Pełne, wydatne usta są niewątpliwym atrybutem kobiecości – przyciągają męskie spojrzenia, dodają twarzy uroku. Wargami w stylu Angeliny Jolie może się niestety pochwalić niewiele pań. Usta bywają wąskie, z opadającymi kącikami, wargi mogą być niesymetryczne, a z biegiem czasu się wysuszone, popękane i wizualnie dodają twarzy lat. W takich sytuacjach nieocenione mogą okazać się zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.
Po konsultacji z lekarzem – jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań – okolica ust jest miejscowo znieczulana specjalnym kremem. Następnie lekarz przy pomocy cieniutkiej igły wprowadza preparat z kwasem hialuronowym i delikatnie go rozmasowuje, tak aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. Oczywiście należy pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu usta mogą być opuchnięte i lekko sine. Dolegliwości te mijają jednak po dwóch-trzech dniach, a usta zyskują docelowy kształt. Przez kilka dni warto ograniczyć ekspozycję ust na słońce oraz ciepło (sauna, solarium).
Zabieg pozwala powiększyć usta, poprawić ich kształt, zniwelować ewentualne asymetrie, zredukować widoczność opadających kącików. Dodatkowo, kwas hialuronowy mocno nawilża czerwień wargową, dzięki czemu wygląda ona na zadbaną i młodą. Efekty utrzymują się przez 6-9 miesięcy – po tym czasie kwas hialuronowy jest naturalnie wchłaniany przez organizm, a zabieg można powtórzyć.
Należy przy tym mieć świadomość, że lekarz wykona zabieg w taki sposób, aby twarz wyglądała estetycznie i naturalnie. Jeśli kobieta ma bardzo wąskie wargi i drobną dziewczęcą twarz, bardzo mocne powiększenie ust mogłoby wyglądać karykaturalnie. Jeśli więc oczekiwania pacjentki są nadmierne rozbudzone, zabieg nie może być przeprowadzony.
Zabiegi powiększania, modelowania i nawilżania ust przy użyciu kwasu hialuronowego wykonujemy w CM Panorama w Radzyminie. Do dyspozycji pacjentek pozostają doświadczeni specjaliści oraz sprawdzone preparaty, posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu -> https://cmpanorama.pl/kontakt/.

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

    Skip to content