Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

Kleszcze – walcz z nimi!

Sezon na kleszcze rozpoczęty.
Łagodniejsze zimy i przejściowe pory roku sprzyjają rozmnażaniu się kleszczy. Ich liczba z roku na rok wyraźnie się zwiększa, a tym samym rośnie zagrożenie rozwoju chorób przenoszonych przez te pajęczaki.
Mamy coraz większą świadomość, że w trakcie wędrówek w terenie albo pobytu na działce jesteśmy narażeni na ukąszenia tych pajęczaków. Część osób bagatelizuje kleszcze uważając, że te pajęczaki im nie zagrażają. Inni natomiast odczuwają przed nimi silny strach, ponieważ są one często nosicielami drobnoustrojów chorobotwórczych, którymi mogą zakazić żywiciela podczas wysysania krwi.
Chorób odkleszczowych jest wiele, choć w naszej szerokości geograficznej najczęściej rozpoznawane są dwie: borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu (KZM)

Szczepienie jest najskuteczniejszą profilaktyką KZM. Przyjęcie 3 dawek szczepionki daje zabezpieczenie na 3 lata, potem należy przyjmować pojedyncze dawki co 3-5 lat (w zależności od wieku pacjenta).
Drugą dawkę podaje się po 1-3 miesiącach, trzecią po 9-12 miesiącach, ale można też zastosować tryb przyspieszony – druga dawka po 14 dniach od pierwszej (uzyskamy odporność na najbliższy sezon) i trzecia za rok.

UWAGA! Do końca kwietnia 50% zniżki na szczepienie przeciw kleszczom. Zapisz się już dziś. Liczba szczepionek ograniczona.

Telefon: 22 760 50 62 | Kom: 666 810 815

Mail: administracja@cmpanorama.pl

Adres: ul. Stary Rynek 2, Radzymin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Panorama sp. z o.o. w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

    Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

      Skip to content