Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

logotyp

Chirurgia stomatologiczna w CM Panorama!

Chirurgia stomatologiczna w CM Panorama!

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym zmian i nieprawidłowości zachodzących w obrębie jamy ustnej. Wiele osób uważa ją za przysłowiowe zło konieczne, tymczasem profesjonalnie przeprowadzony zabieg nie powinien powodować żadnych większych dolegliwości.

Tajniki chirurgii stomatologicznej

Wśród zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej można wyróżnić m.in. ekstrakcje (usuwanie) zębów, odsłanianie zębów zatrzymanych oraz leczenie ropni lub przetok. Bardzo często są to zabiegi konieczne do przeprowadzenia, ponieważ eliminują dolegliwości bólowe, a także zapobiegają rozprzestrzenianiu się stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej i całego organizmu.

Wielu pacjentów niepotrzebnie obawia się leczenia chirurgicznego w strachu przed bólem lub dyskomfortem podczas zabiegu. Tymczasem nowoczesna chirurgia stomatologiczna oferuje rozwiązania, które całkowicie minimalizują wszelki dyskomfort oraz nieprzyjemności związane z zabiegiem.

Chirurgia stomatologiczna a protetyka

Chirurgia stomatologiczna bardzo często łączy się z inną dziedziną stomatologii – protetyką. W razie konieczności usunięcia zęba (np. z powodu nieodwracalnego zapalenia miazgi), leczenie protetyczne umożliwia powrót jamy ustnej do stanu sprzed ekstrakcji. Zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej oferują uzupełnienie braków zębowych w taki sposób, aby pacjent był w pełni usatysfakcjonowany zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki wykonania protezy zębowej lub koronek.

Podczas wizyty stomatologicznej w Centrum Medycznym Panorama staramy się każdemu pacjentowi zaproponować kilka alternatywnych rozwiązań, aby w jak najwyższym stopniu spełnić jego oczekiwania. Ostateczna decyzja dotycząca sposobu leczenia – chirurgicznego i protetycznego – zawsze należy do pacjenta.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i protetyki zwykle wymagają kilku wizyt, dlatego szczegółowy plan leczenia i orientacyjny kosztorys ustalany jest z pacjentem podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Lekarz stomatolog stara się dobrać optymalne rozwiązanie, aby pacjent był w pełni zadowolony z efektów, a jednocześnie cena usługi pozostała na możliwie niskim poziomie.

Poznaj naszego specjalistę

Centrum Medyczne Panorama oferuje pełen wachlarz usług zarówno z zakresu chirurgii stomatologicznej, jak i protetyki. Specjalistą w tym obszarze jest jeden z naszych stomatologów – dr n. med. Adam Goławski – lekarz dentysta z wieloletnim doświadczeniem, który w 2007 r. uzyskał tytuł doktora.

Dr n. med. Adam Goławski ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, natomiast specjalizacje uzyskał z zakresu stomatologii ogólnej, chirurgii stomatologicznej i protetyki. Wśród szczególnych zainteresowań doktora znajdują się zagadnienia z zakresu implantologii oraz implantoprotetyki. Oprócz tego dr Adam Goławski jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej. Dzięki jego potrójnej specjalizacji, cały proces leczenia odbywa się w sposób kompleksowy. W efekcie pacjent może liczyć na opiekę ze strony stomatologa, który szczegółowo poznał konkretny przypadek i jest w stanie zapewnić mu ciągłość leczenia na wielu polach.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z usług chirurgii stomatologicznej lub protetyki, zapraszamy do Centrum Medycznego Panorama. Pamiętaj, że zdrowe zęby są nie tylko warunkiem ładnego uśmiechu, ale i zdrowia całego organizmu. Na wizytę w naszej poradni stomatologicznej zapiszesz się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer przychodni. Serdecznie zapraszamy!

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

    Skip to content