Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

logotyp

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem dla osób z nadmierną masą ciała

Zadbaj o siebie i swoją figurę z dietetykiem Centrum Medycznego Panorama mgr Ewą Oleksiak-Marcinkiewicz, niech postanowienie noworoczne o szczupłej sylwetce stanie się faktem. Skorzystaj z BEZPŁATNEGO wsparcia naszego eksperta i uzyskaj zamierzony efekt dietetyczny.

Nowy Rok to czas postanowień. Bardzo często zakładamy sobie, że schudniemy, będziemy zdrowiej się odżywiać i włączymy do życia regularny trening. Jeśli Ty również chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to w tym roku możesz naprawdę zrealizować swoje postanowienie.
Przyjdź i przekonaj się sam.

Zapisz się na bezpłatne konsultacje, które będą miały miejsce w dniu 11.01.2020 roku!
Zapisy w recepcji CM Panorama lub pod numerami telefonu:

22 69 000 40; 666 810 815 lub 22 760 50 62

Konsultacja z dietetykiem klinicznym będzie obejmowała:

  • analizę składu ciała (ocenę stanu odżywienia pacjenta)
  • przeanalizowanie dzienniczka żywieniowego lub zapisków 1-2 dniowej diety przyniesionej przez pacjenta
  • ustalenie przyczyny otyłości

Otyłość to skomplikowana choroba przewlekła powodująca stan zapalny w organizmie
i sprzyjająca powstawaniu innych chorób, np. cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego. Powstaje z wielu różnych przyczyn i sama, bez zmiany nawyków żywieniowych, nie ustępuje. Nie ma jednego „cudownego środka” na otyłość. Leczenie dietetyczne otyłości wymaga zastosowania różnych metod dopasowanych indywidualnie do każdego chorego. Otyłość uznano za chorobę już ponad 50 lat temu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała ją na Międzynarodową Listę Chorób i Problemów Zdrowotnych (tzw. klasyfikacja ICD10) pod kodem E66.
Otyłość jest jedną z najgroźniejszych i najbardziej skomplikowanych chorób przewlekłych.  Do jej powstania przyczynia się wiele czynników, tzw. środowiskowych (np. nieprawidłowe odżywianie, niska aktywność ruchowa), psychologicznych, genetycznych i hormonalnych. U każdego pacjenta może być jedna lub kilkanaście przyczyn, które prowadzą do otyłości.

Zapraszamy do skorzystanie z BEZPŁATNYCH konsultacji dietetycznych.

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

    Skip to content