Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

logotyp

Bezpłatne konsultacje dietetyczne!

  • przez

Centrum Medyczne Panorama w trosce o zdrowie przyszłych mam zaprasza 19.10.2019 r. (sobota) wszystkie Panie spodziewające się dziecka lub planujące powiększenie rodziny na bezpłatne konsultacje dietetyczne.
– Chcesz wiedzieć, ile prawidłowo powinnaś przytyć podczas ciąży i jakie powinny być tygodniowe przyrosty masy ciała?
– Chciałabyś lepiej komponować swoje posiłki, zadbać o zdrowe przekąski i zapewnić dziecku i sobie idealne warunki podczas ciąży?
– Stosujesz dietę bezglutenową, bezmleczną, wegetariańską lub wegańską i nie jesteś pewna czy odpowiednio ją bilansujesz, by zapewnić dziecku optymalne warunki wzrostu i rozwoju?
– Chorujesz przewlekle i możesz mieć zwiększone ryzyko niedoborów pokarmowych?
– Masz nudności i nie spożywasz odpowiedniej ilości pokarmów?
Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, zadzwoń i zapisz się! Na te i inne pytania odpowie Nasza specjalistka do spraw żywienia mgr Ewa Oleksiak-Marcinkiewicz.
Warto wiedzieć, że nadmierne kilogramy u przyszłej mamy mogą skutkować: zaparciami, bólem kręgosłupa, nóg, a także mogą zwiększać ryzyko żylaków i hemoroidów. Dodatkowe kilogramy sprzyjają również: nadciśnieniu w ciąży, cukrzycy ciężarnych, a nawet infekcjom dróg moczowych, co nie pozostaje bez wpływu na rozwój dziecka.
Niekorzystnym zjawiskiem jest również niedowaga w ciąży. Może ona sprzyjać poronieniom lub zbyt wolnemu przyrostowi masy ciała dziecka.
Niewłaściwa dieta ciężarnej, uboga w składniki odżywcze, witaminy i składniki mineralne, zwiększa ryzyko niedożywienia dziecka i wad rozwojowych, zwłaszcza układu nerwowego, anemii i częstszych infekcji u matki i dziecka.
Chciałabyś zdrowo się odżywiać w ciąży, by Twoja masa ciała za bardzo się nie zwiększyła, zadbajmy o to razem Centrum Medycznym Panorama.
Zapisy pod numerami: 22 69 000 40 lub 666 810 815 .
Zapraszamy!

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...
[contact-form-7 id="4" title="Formularz 1"]
Skip to content