Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

Zimowe problemy ze skórą? Pomoże dermatolog lub… chirurg!

Zima to czas, kiedy skóra wymaga szczególnej troski. Niskie temperatury, wysuszone powietrze w domach i miejscach pracy, wiatr, śnieg – wszystko to może odbić się na jej kondycji i zdrowiu. W przypadku niepokojących zmian skórnych nie wahajmy się szukać pomocy lekarzy – np. dermatologa czy chirurga.

Na początek ciekawostka – naukowcy dowiedli, że zimno jest dla naszej skóry o wiele bardziej dotkliwe, bo na każdym centymetrze kwadratowym skóry znajduje się więcej receptorów zimna niż ciepła. Kiedy więc temperatura spada, skóra potrzebuje silnego odżywienia oraz uzupełnienia składników chroniących ją przed utratą elastyczności.

Podstawy zimowej pielęgnacji

Niekorzystny wpływ na skórę ma właściwie każdy zimowy czynnik. Wychodzenie na mróz i nagłe wchodzenie do ciepłego domu może powodować pękanie naczynek krwionośnych. Ciepło emitowane przez kaloryfery w domu wysusza skórę. Z kolei wiatr i mróz uszkadzają jej ochronną barierę. Dlatego podstawą zimowej pielęgnacji jest stosowanie kosmetyków tworzących cienką warstwę zapobiegającą odparowywaniu wilgoci z naskórka oraz dostarczającą jej niezbędnych lipidów. W składzie zimowych kosmetyków warto szukać emolientów, olejów roślinnych, masła kakaowego, masła shea, olejku makadamia czy olejku z jojoby.

Kiedy do lekarza?

Nie można zapominać, że zimowa pielęgnacja skóry to również ważny element dbania o zdrowie. Podczas zimowej aury nietrudno o odmrożenia, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do nieodwracalnych uszkodzeń nie tylko skóry, ale całych tkanek. Dlatego jeśli zauważamy u siebie niepokojące objawy – ból, bladość lub sinoczerwone zabarwienie skóry, obrzęk, pieczenie i świąd – należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza!

Na konsultacje dermatologiczne, dotyczące np. doboru preparatów do zimowej pielęgnacji skóry wrażliwej, a także chirurgiczne, niezbędne w toku leczenia odmrożeń, zapraszamy do CM Panorama. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów i krótkie terminy oczekiwania. Zachęcamy do kontaktu -> https://cmpanorama.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Panorama sp. z o.o. w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

    Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

      Skip to content