Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

logotyp

Wygraj z cellulitem – terapia falą uderzeniową i masaż bańką chińską!

Cellulit to przypadłość typowo kobieca, która polega na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów przemiany materii. Przyczynia się to do powstania obrzęku, zakłócającego funkcjonowanie sąsiednich tkanek łącznych oraz zaburzającego przepływ krwi i limfy. Właśnie w ten sposób na skórze powstaje charakterystyczna struktura, która przypomina skórkę pomarańczy. Skóra pozbawiona zostaje jędrności. Jest pofałdowana oraz pełna zgrubień. Najczęściej tego rodzaju zmiany występują na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach oraz ramionach.

Jak walczyć z cellulitem?
Na rynku jest wiele produktów, które mają za zadanie likwidować cellulit. Niestety ich skuteczność jest wątpliwa. Zamiast kierować się przekazem reklamowym i gromadzić różnego rodzaju specyfiki, warto skorzystać z porad specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.
W Centrum Medycznym Panorama przeprowadzamy zabiegi, które przyczyniają się do redukcji cellulitu. Zalicza się do nich m.in. falę uderzeniową oraz masaż bańką chińską.
Fala uderzeniowa to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Terapia przyczynia się do zmniejszenia widoczności blizn i wygładzania rozstępów. Dzięki rozbiciu nagromadzonej tkanki tłuszczowej, możliwe jest nawet skuteczne zwalczenie cellulitu zwłókniałego III i IV stopnia.
Zabieg falą uderzeniową poprzedza konsultacja fizjoterapeuty z pacjentem, w czasie której wybrana zostaje odpowiednia terapia oraz obszar przeprowadzenia zabiegu. Zabiegi są całkowicie bezbolesne i nie wymagają rekonwalescencji. Dla uzyskania widocznych efektów zaleca się przeprowadzenie minimum 5 sesji, wykonywanych w odstępach co 3 – 4 dni.
Mimo że terapia falą uderzeniową jest w pełni bezpieczna, istnieją jednak przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów:

  • ciąża i okres karmienia
  • zakrzepica
  • choroby nowotworowe
  • zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia)
  • dzieci i młodzież (poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub według zaleceń lekarza)
  • leczenie kortyzonem (6 tygodni przed datą pierwszego zabiegu)
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Masaż bańką chińską to bardzo dobre uzupełnienie i zakończenie terapii falą uderzeniową. Dzięki pobudzeniu krążenia, wyeliminowaniu szkodliwych toksyn oraz przyspieszeniu naturalnych procesów przemiany materii masaż przyczynia się do redukcji pomarańczowej skórki. Dodatkowo masaż bańką chińską to dla pacjenta wspaniały sposób relaksacji.

Tylko do końca sierpnia wyjątkowa oferta w Centrum Medycznym Panorama!

Osoby, które zdecydują się na zabiegi falą uderzeniową czy masaż bańką chińską – konsultację fizjoterapeuty otrzymują BEZPŁATNIE!
Dodatkowo – piąty zabieg 40% taniej!
Zachęcamy do skorzystania z promocji!
Telefon:22 760 50 62/666 810 815
E-mail: administracja@cmpanorama.pl
Adres: Stary Rynek 2, Radzymin

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

  Skip to content