Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

Słońce – przyjaciel czy wróg?

Słońce-–-przyjaciel-czy-wróg

Słońce to symbol wyczekiwanych przez cały rok wakacji. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj kojarzy nam się z relaksem i zabawą. Czy słusznie? Na wakacjach warto jednak obserwować swoje zdrowie, ponieważ słońce nie zawsze jest naszym przyjacielem.

Aby ochronić swoją skórę przed słońcem, należy zastosować filtry ochronne, które można kupić w różnym nasileniu, dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Jeśli nie mamy pewności, jaki filtr jest dla nas odpowiedni, możemy udać się po poradę do dermatologa. Dlaczego powinno się chronić skórę przed nadmiarem promieni słonecznych? Mogą one powodować różne choroby (m.in. czerniaka) lub alergię.

Słońce może także szkodzić oczom, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie okulary, które nie będą przepuszczać promieni UV. Niestety, większość okularów przeciwsłonecznych ich nie filtruje, a jedynie przyciemnia obraz, dlatego o radę w ich doborze warto zapytać specjalistę.

Pamiętajmy jednak o tym, że słońce w odpowiednich dawkach jest bardzo potrzebne naszemu organizmowi. Podwyższa poziom tzw. hormonów szczęścia (np. serotoniny) oraz sprzyja produkcji witaminy D, która może zmniejszyć ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Panorama sp. z o.o. w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

    Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

      Skip to content