Przejdź do treści

Centrum Medyczne Panorama

logotyp

Pozbądź się zmarszczek dzięki zabiegowi z botoksem!

Botoks to substancja, która jest od lat stosowana w medycynie, także estetycznej. Dzięki swoim właściwościom blokującym kurczliwość mięśni doskonale wygładza zmarszczki, m.in. na czole, przywracając twarzy młody wygląd!
Botoks, czyli toksyna botulinowa, to substancja produkowana przez bakterie z rodziny Clostridium Botulinum – w warunkach naturalnych jest silną trucizną. Ma ona jednak pewne właściwości cenne pod względem medycznym, dlatego syntetyczny botoks produkuje się w laboratoriach w takich sposób, by był całkowicie pozbawiony toksyczności. Jest on z powodzeniem stosowany w medycynie już od lat 70. XX wieku – m.in. w leczeniu schorzeń okulistycznych, neurologicznych, porażenia mózgowego czy przewlekłych bólów głowy. Współcześnie jednak najczęściej botoks wykorzystuje się w medycynie estetycznej do redukcji zmarszczek.
Botoks – broń w walce ze zmarszczkami
Główną właściwością botoksu jest blokowanie kurczliwości mięśni, co znajduje zastosowanie w zabiegach wygładzających zmarszczki. Podany w formie iniekcji w określone partie twarzy sprawia, że nawet bardzo głębokie bruzdy ulegają wygładzeniu, skóra wygląda na młodszą oraz bardziej wypoczętą. Zabiegi z użyciem botoksu stosuje się w wygładzaniu:

  • zmarszczek poprzecznych czoła,
  • tzw. lwich zmarszczek,
  • kurzych łapek wokół oczu,
  • tzw. zmarszczek króliczych.

Botoks wstrzykiwany jest w konkretną partię twarzy przy pomocy bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa około 15-30 minut, zależnie od liczby usuwanych zmarszczek. Botoks zaczyna działać około 2-3 dni po zabiegu, a pełne efekty są widoczne około po 2 tygodniach. Utrzymują się – w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu – 6-8 miesięcy. Po tym czasie porażenie mięśni stopniowo zanika, ale zabieg można bez obaw powtórzyć. Każda kolejna iniekcja wydłuża czas działania botoksu, a więc zabiegi są ostatecznie wykonywane coraz rzadziej.
Niektóre osoby nie chcą się poddać zabiegom z użyciem botoksu w obawie przed „efektem maski”, widocznym niekiedy u niektórych gwiazd filmu czy muzyki. W naszym CM Panorama zabieg wykonywany jest przez doświadczonego, wysoko wykwalifikowanego lekarza, który aplikuje botoks tylko w mięsień odpowiadający za powstawanie zmarszczki, a nie mięśnie otaczające. Dzięki temu efekty są bardzo naturalne, a mimika twarzy jest nienaruszona. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu -> https://cmpanorama.pl/kontakt/.

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...

    Skip to content