ul. Stary Rynek 2, 05-250 Radzymin

Czynne pon-pt 07:00-20:00 sob 08:00-12:00
   Telefon/Fax: 22 69 000 40 | Kom: 666 810 815 refundacja nfz

Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna potrzebna jest każdemu z nas. Jest ona warunkiem nie tylko pięknego uśmiechu, ale również zdrowia całego organizmu. Uzębienie, zarówno u dzieci jak i osób dorosłych, może stanowić poważny problem, szczególnie gdy zęby reagują bólem. Leczenie stomatologiczne nie tylko pomaga zapobiegać próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym dolegliwościom. Dzięki systematycznej profilaktyce stomatologicznej minimalizują Państwo ryzyko wystąpienia schorzeń lub powikłań wynikających z nieleczonych stanów chorobowych w jamie ustnej.

Zakres usług świadczonych w poradni stomatologicznej naszej placówki.

Pozwala na skontrolowanie stanu uzębienia, tkanek okołozębowych oraz innych elementów znajdujących się w jamie ustnej. Jest zawsze przeprowadzany podczas pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym i powinien być wykonywany systematycznie co 3-6 miesięcy. W połączeniu ze zdjęciem pantomograficznym daje pełen obraz stanu uzębienia i pozwala na wczesne diagnozowanie i skuteczne leczenie próchnicy.

Próchnica zębów jest najbardziej powszechną chorobą na świecie, dotyka osoby w różnym wieku. Im wcześniej zdiagnozujemy próchnicę tym lepiej – czeka nas wówczas szybkie, bezbolesne leczenie zębów, mniej problemów czy powikłań (m.in. ból zęba, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, reakcja na bodźce takie jak zimno, ciepło, obumarcie zęba). Jeśli próchnica dotyczy wyłącznie szkliwa wykorzystuje się bezinwazyjne metody jej leczenia, które odwracają procesy demineralizacji szkliwa. Stosujemy wówczas preparaty fluorowe w różnych postaciach, np. lakiery lub żele.

Często jednak bywa, że próchnica atakuje nie tylko szkliwo, ale również zębinę. Wtedy konieczne jest usunięcie zmian próchnicowych z zęba
i następnie odtworzenie brakującej jego części wypełnieniem estetycznym.

 • Zabieg lakowania bruzd jest rutynowym zabiegiem profilaktycznym, stosuje się go w celu zabezpieczenia wyrzynającego się zęba stałego przed inwazją próchnicy. Bruzdy zębów stałych u dzieci są szczególnie podatne na próchnicę. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.
 • Usuwanie osadu i kamienia. Płytka bakteryjna gromadzi się na powierzchni zębów w krótkim czasie po ich umyciu. Jeżeli nie jest prawidłowo usuwana może tworzyć osad i kamień nazębny. Kamień nazębny może doprowadzić do chorób dziąseł i przyzębia, dlatego tak ważne jest jego systematyczne usuwanie w gabinecie stomatologicznym. Zabieg może być wykonywany metodą ręczną (za pomocą kirety) lub mechaniczną przy użyciu specjalnej piaskarki i ultradźwięków (scalera).

W przypadku rozległej próchnicy w zębie, dużego wypełnienia lub urazu zęba może dojść do powstania stanu zapalnego miazgi zęba lub jej obumarcia. Może to wiązać się z dolegliwościami bólowymi. Zęby z martwą miazgą  lub zmianami okołowierzchołkowymi są ogniskami zakażenia dla całego organizmu. Szczególnie ważne jest eliminowanie takich ognisk  u pacjentów z chorobami kardiologicznymi i problemami okulistycznymi. Dlatego trzeba usunąć martwe tkanki, opracować kanały zęba i szczelnie je wypełnić.

Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb może służyć przez całe życie i być dobrą podbudową dla prac protetycznych.

 • Pierwsze wizyty u stomatologa mają w dużej mierze charakter edukacyjny i pełnią funkcję adaptacyjną. Ważne, aby dziecko nie trafiało do lekarza z bólem zęba. Taka wizyta nikomu nie będzie kojarzyła się dobrze;
 • W Centrum Medycznym Panorama każde dziecko jest traktowane  indywidualnie. Dzięki doświadczeniu i cierpliwości naszego zespołu budujemy zaufanie i pomagamy przezwyciężyć lęk małego pacjenta przed dentystą;
 • Dla ograniczenia bólu i stresu dziecka stosujemy żele/spraye znieczulające. Dla najbardziej zlęknionych stosujemy również sedację wziewną podtlenkiem azotu.

Chirurgia stomatologiczna obejmuje  kompleksowe  leczenie chirurgiczne:

 • Ekstrakcje (usuwanie zębów w tym „mądrości” i zatrzymanych/ niewyrżniętych)
 • odsłanianie zębów zatrzymanych
 • leczenie ropni oraz przetok

Leczenie chorób przyzębia to bardzo wąska specjalność w stomatologii, zajmująca się tkankami otaczającymi ząb lub implant (dziąsłem, więzadłami ozębnej i kością) oraz błoną śluzową jamy ustnej.

Zaczerwienienie i obrzęk dziąseł lub krwawiące dziąsła to często pierwszy objaw rozwijającego się zapalenia przyzębia, który nieleczony może prowadzić do utraty zębów. Leczenie to trudny i długotrwały proces, w którym bardzo istotną rolę pełni codzienne utrzymywanie idealnej higieny jamy ustnej oraz okresowe czyszczenie osadu i kamienia nazębnego. Dopiero tak przygotowany pacjent może zostać poddany zabiegom regeneracji przyzębia, które  pozwalają  zachować zdrowe zęby na długie lata.

Problemy z przyzębiem mogą pojawić się nawet u osób dbających o higienę jamy ustnej, najczęściej w postaci recesji dziąsłowych, czyli odsłonięcia korzenia zęba. Często wiąże się to występowaniem nadwrażliwości zębów. Obecnie możliwe jest pokrywanie dziąsłem takich korzeni, co poprawia wygląd i pozwala pozbyć się nadwrażliwości zębów.

Estetyka stomatologiczna to szeroka gama usług dla wymagających i świadomych pacjentów. Ślub, kariera zawodowa w błyskach fleszy, własna satysfakcja – motywów do posiadania równocześnie pięknego i zdrowego uśmiechu może być wiele. W interdyscyplinarnym zespole opracowują na życzenie pacjenta indywidualny, stomatologiczny program estetyczny, w którym mogą wystąpić:

 • estetyczne, kompozytowe odbudowy zębów przednich
 • korony i mosty pełnoceramiczne i na podbudowie cyrkonowej
 • ortodontyczne korygowanie „krzywo ustawionych zębów”
 • wydłużanie koron klinicznych zębów
 • wybielanie

Protetyka stomatologiczna dysponuje bardzo szerokim wachlarzem rozwiązań uzupełniających braki zębowe. Każdemu pacjentowi możemy zaproponować kilka możliwości, indywidualnie analizując jego potrzeby. Niejednokrotnie planując leczenie protetyczne, w celu uzyskania najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego, proponujemy wstępne leczenie ortodontyczne lub chirurgiczne.

Dysponując szerokim wachlarzem rozwiązań uzupełniających braki zębowe zawsze proponujemy kilka alternatywnych możliwości dopasowanych do możliwości i potrzeb pacjenta. Plan i ramowy kosztorys leczenia protetycznego ustalany jest wspólnie z pacjentem podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej.

Odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilku etapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność – nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce).

 • Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz korygowaniem nieprawidłowo ustawionych zębów u dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczególną uwagę zwraca też na poprawę wyglądu tkanek miękkich (rysów twarzy)
  i estetykę uśmiechu. Nowoczesne rozwiązania takie jak aparaty stałe, pozwalają na leczenie pacjentów dorosłych, nawet z licznymi brakami zębowymi.
 • Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzane jest dokładne badanie, pobierane są wyciski diagnostyczne. W trakcie drugiej konsultacyjnej wspólnie z pacjentem uzgadniany jest indywidualny plan leczenia.
 • Dysponujemy szeroką gamą zamków ortodontycznych, które możemy dopasować do możliwości finansowych pacjenta jak również do jego preferencji estetycznych.

Obniżenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego za pomocą środków farmakologicznych bez wyłączenia świadomości (możliwe jest jednak częściowe jej ograniczenie). Dochodzi wówczas do zmniejszenia napięcia i niepokoju, często w połączeniu z sennością.

PrevDent CrWR to system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. To co go odróżnia od innych produktów wybielających dostępnych na rynku to połączenie aktywnej substancji wybielającej – 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel! A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

Dowiedz się więcej.

Zapraszamy do zapisów!

telefon: 22 69 000 40
mail: administracja@cmpanorama.pl
adres: Stary Rynek 2, Radzymin

Zachęcamy również do zapisów poprzez formularz zgłoszeniowy

Wyślij zgłoszenie, dzięki któremu umówisz się na wizytę lekarską lub badanie w Centrum Medycznym Panorama.
Pamiętaj, że tylko telefoniczne lub mailowe potwierdzenie wizyty przez rejestratorkę gwarantuje Ci zapisanie się na wybrane badanie lub wizytę.

Nasi specjaliści

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Panorama sp. z o.o. w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...